"Doktorzy z piekła rodem" - konkurs książkowy z Wydawnictwem Replika

Do wygrania dwie nowości książkowe autorstwa Vivien Spitz


Przerażającym aspektem II wojny światowej są pseudonaukowe eksperymenty medyczne przeprowadzane w latach 1939-45 na więźniach. Bezbronni, najczęściej niesłusznie pozbawieni wolności byli wykorzystywani w budzących odrazę testach, które urągały wszelkim standardom medycyny, a często stanowiły przykład okrutnych i wymyślnych tortur. Nie wszyscy winni tych zbrodni ponieśli po wojnie zasłużoną karę. Jeśli w takim przypadku w ogóle można mówić o "zasłużonej karze"...
Wznowienie "Doktorów z piekła rodem" autorstwa Vivien Spitz to doskonały pomysł, by przypomnieć o tym, czego doświadczyła ludzkość. Bardzo dobrze przyjęta książka zawiera dziesiątki świadectw, które wydawca słusznie nazwał "przerażającymi". Spitz sięga po tak drastyczne fakty, że momentami czytelnik zastanawia się, jak to jest w ogóle możliwe i czy takie zezwierzęcenie może się powtórzyć. Stawia sobie nurtujące pytania wraz z autorką, która także szuka odpowiedzi na zagadki z przeszłości. Dzisiaj jej relacja to jeden ze sposobów, by o zbrodniach nazistów pamiętano nawet w kilkadziesiąt lat po zakończeniu wojny. Ot, po prostu, ku przestrodze. Czytelnicy portalu "II wojna światowa", dzięki uprzejmości Wydawnictwa Replika, mają możliwość wygrania dwóch egzemplarzy wznowionej właśnie publikacji. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie dotyczące działalności "doktora z piekła rodem":

Jaki przydomek nosił dr Josef Mengele, jeden z hitlerowskich lekarzy wykonujących pseudonaukowe eksperymenty w obozie Auschwitz?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem zgłaszającego. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu na łamach portalu "II wojna światowa" oraz fanpage'a "Szlaki Historii".
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy prześlą do nas poprawne odpowiedzi. Dziękujemy Wydawnictwu Replika, partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 15 maja 2019 roku.
Administratorem Państwa danych będzie portal "II wojna światowa", prowadzony przez Mateusza Łabuz, z siedzibą na ul. Wietora 8/20, 31-067 Kraków. Dane będą przechowywane do momentu rozstrzygnięcia konkursu, nie później niż do 20 maja 2019 roku. Dane nie będą przetwarzane ani udostępniane innym podmiotom.


Konkurs


Patronat


Recenzje