Informacje na temat portalu "II wojna światowa"


Serwis "II wojna światowa" jest autorskim projektem Mateusza Łabuza, który w grudniu 2005 roku stworzył niewielką witrynę dedykowaną historii konfliktu. W ciągu kilku lat rozwoju witryna przeistoczyła się w jeden z największych polskich portali tematycznych, zmieniając szatę graficzną oraz rozbudowując bazę artykułów. Aktualnie serwis funkcjonuje także pod adresem: www.wwii.pl, gdzie w przyszłości zostanie w całości przeniesiony. Planowane jest również tłumaczenie strony na język angielski. Projekty te, ze względu na konieczność dużych nakładów finansowych, są systematycznie odkładane w czasie.

W maju 2009 roku, po ponad trzech latach prac, oddano do użytku nową odsłonę portalu "II wojna światowa". Głównym założeniem projektu było zbudowanie kompleksowego opracowania na temat II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Polski i Polaków. Budowa tego typu witryny to ogromny wysiłek. To codzienna praca nad kolejnymi artykułami, by rozwijać to, co udało się już stworzyć. Aktualnie autor koncentruje się głównie na rozwijaniu najważniejszych obszarów zainteresowania oraz współpracy z instytucjami kulturalnymi, oświatowymi i społecznymi obecnymi na polskim rynku. Serwis stał się również jednym z ambasadorów polskiej historii, promując liczne wydarzenia, spotkania, konferencje czy publikacje. Budowa portalu to wielka satysfakcja, ale i odpowiedzialność za kreowanie godnego wizerunku polskiej historii i upamiętnianie polskich bohaterów.

Dzięki funkcjonowaniu serwisu "II wojna światowa" wszyscy mamy okazję uczyć się historii i odkrywać jej kolejne tajemnice. Autor serdecznie przeprasza za błędy, które przytrafiły się podczas redakcji portalu, prosząc Czytelników o wyrozumiałość i wsparcie. Nieścisłości są na bieżąco korygowane i usuwane, dlatego prosimy o Państwa zaangażowanie i pomoc w wyłapywaniu błędów. Informacje z każdym miesiącem będą rozbudowywane, zasilając bogatą bazę artykułów - oby jak najdłużej, bo przecież zostało jeszcze tyle do opowiedzenia.

Życzę miłej lektury,
Mateusz Łabuz


Polecamy


Patronat


Recenzje