Historia portalu

Informacje na temat portalu "II wojna światowa"


Serwis "II wojna światowa" jest moim autorskim projektem, któremu poświęcam się od 2005 roku. Jako nastolatek stworzyłem niewielką witrynę dedykowaną historii konfliktu. W ciągu kilkunastu lat rozwoju przeistoczyła się w jeden z największych polskich portali tematycznych, zmieniając szatę graficzną oraz rozbudowując bazę artykułów (poprzednie wersje grafiki widoczne powyżej, w ramach ciekawostki - pierwsza mocno improwizowana). Aktualnie serwis funkcjonuje także pod adresem: www.wwii.pl, gdzie w przyszłości zostanie w całości przeniesiony. Planuję również tłumaczenie strony na język angielski. Projekty te, ze względu na konieczność dużych nakładów finansowych, są systematycznie odkładane w czasie. Od 2016 roku portal jest zarządzany przez firmę MindSpa Katarzyna Mika-Łabuz.

W maju 2009 roku, po ponad trzech latach prac, oddałem do użytku nową odsłonę portalu "II wojna światowa". Głównym założeniem projektu było zbudowanie kompleksowego opracowania na temat II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Polski i Polaków. Baza artykułów portalu przekracza dzisiaj 1500 opracowań i stale się rozwija. Budowa tego typu witryny to duży wysiłek, przede wszystkim pod względem czasu spędzanego nad rozwojem materiałów, co jest szczególnie trudne w obliczu wykonywania stałego zawodu niezwiązanego z redakcją strony internetowej. Niewątpliwie znaczna część artykułów wymaga ponownej redakcji, niezbędnych skrótów. Powstawały na przestrzeni lat, w związku z czym dostrzegalne jest zróżnicowanie jakościowe. Dzięki Państwa uwagom wiele z nich zostało już poprawionych i dopracowanych, choć jeszcze sporo zostało do zrobienia.

Prowadzenie portalu to codzienna praca nad kolejnymi artykułami, przeszukiwanie archiwów, bibliografii, kontakt ze świadkami historii. Aktualnie koncentruję się głównie na rozwijaniu najważniejszych obszarów zainteresowania (przede wszystkim Polskie Siły Zbrojne i Polskie Podziemie) oraz współpracy z instytucjami kulturalnymi, oświatowymi i społecznymi obecnymi na polskim rynku. Serwis stał się również jednym z ambasadorów polskiej historii, promując liczne wydarzenia, spotkania, konferencje czy publikacje. Budowa portalu to wielka satysfakcja, ale i odpowiedzialność za kreowanie godnego wizerunku polskiej historii i upamiętnianie polskich bohaterów.

Dzięki funkcjonowaniu serwisu "II wojna światowa" wszyscy mamy okazję uczyć się historii i odkrywać jej kolejne tajemnice. Serdecznie przepraszam za błędy, które przytrafiły się podczas redakcji portalu, prosząc Czytelników o wyrozumiałość i wsparcie. Nieścisłości są na bieżąco korygowane i usuwane, dlatego proszę o Państwa zaangażowanie i pomoc w wyłapywaniu błędów. Informacje z każdym miesiącem będą rozbudowywane, zasilając bogatą bazę artykułów - oby jak najdłużej, bo przecież zostało jeszcze tyle do opowiedzenia.

Życzę miłej lektury,
Mateusz Łabuz


E-MAIL: mateuszlabuz@gmail.com
ADRES: Mateusz Łabuz, Lubień 881, 32-433 Lubień
TELEFON: 508291950
ZARZĄD: MindSpa Katarzyna Mika-Łabuz
FANPAGE WITRYNY: Szlaki Historii


Do poczytania


Patronaty


Recenzje