Historia portalu

Informacje na temat portalu "II wojna światowa"


Serwis "II wojna światowa" jest autorskim projektem Mateusza Łabuza, który w 2005 roku stworzył niewielką witrynę dedykowaną historii konfliktu. W ciągu kilkunastu lat rozwoju witryna przeistoczyła się w jeden z największych polskich portali tematycznych, zmieniając szatę graficzną oraz rozbudowując bazę artykułów (poprzednie wersje grafiki widoczne powyżej - pierwsza mocno improwizowana). Aktualnie serwis funkcjonuje także pod adresem: www.wwii.pl, gdzie w przyszłości zostanie w całości przeniesiony. Planowane jest również tłumaczenie strony na język angielski. Projekty te, ze względu na konieczność dużych nakładów finansowych, są systematycznie odkładane w czasie. Od 2016 roku portal jest zarządzany przez firmę MindSpa Katarzyna Mika-Łabuz.

W maju 2009 roku, po ponad trzech latach prac, oddano do użytku nową odsłonę portalu "II wojna światowa". Głównym założeniem projektu było zbudowanie kompleksowego opracowania na temat II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Polski i Polaków. Baza artykułów portalu przekracza dzisiaj 1500 opracowań i stale się rozwija. Budowa tego typu witryny to ogromny wysiłek. To codzienna praca nad kolejnymi artykułami, przeszukiwanie archiwów, bibliografii, kontakt ze świadkami historii. Aktualnie autor koncentruje się głównie na rozwijaniu najważniejszych obszarów zainteresowania oraz współpracy z instytucjami kulturalnymi, oświatowymi i społecznymi obecnymi na polskim rynku. Serwis stał się również jednym z ambasadorów polskiej historii, promując liczne wydarzenia, spotkania, konferencje czy publikacje. Budowa portalu to wielka satysfakcja, ale i odpowiedzialność za kreowanie godnego wizerunku polskiej historii i upamiętnianie polskich bohaterów.

Dzięki funkcjonowaniu serwisu "II wojna światowa" wszyscy mamy okazję uczyć się historii i odkrywać jej kolejne tajemnice. Autor serdecznie przeprasza za błędy, które przytrafiły się podczas redakcji portalu, prosząc Czytelników o wyrozumiałość i wsparcie. Nieścisłości są na bieżąco korygowane i usuwane, dlatego prosimy o Państwa zaangażowanie i pomoc w wyłapywaniu błędów. Informacje z każdym miesiącem będą rozbudowywane, zasilając bogatą bazę artykułów - oby jak najdłużej, bo przecież zostało jeszcze tyle do opowiedzenia.

Życzę miłej lektury,
Mateusz Łabuz

E-MAIL: mateuszlabuz@gmail.com
ADRES: Mateusz Łabuz, ul. Wietora 8/20, 31-067 Kraków
TELEFON: 508291950
NUMER KONTA: 86 1240 1431 1111 0010 2381 8243
ZARZĄD: MindSpa Katarzyna Mika-Łabuz
FANPAGE WITRYNY: Szlaki Historii


Polecamy


Patronat


Recenzje